Başa dön
Çok Mecralı Proje

Saç Bakım Güzellik

Unilever’le heyecan verici, yeni bir saç, bakım ve güzellik rehberi yaratmak üzere bir araya geldik. Saç, bakım ve güzellik ipuçları, ilham veren içerikler, trendler, tüketicinin her gün yenilenmesini sağlayacak fikir ve ürünlerle onların günlük rutinlerinin bir parçası olmak üzere yola çıktık.

Amaç:

Sacbakimguzellik.com’da Unilever güzellik ve kişisel bakım markaları için tüketici beklenti ve içgörülerinin belirlenmesinden yola çıkarak, genel arama ve sosyal dinleme verilerini de dikkate alarak tüketicinin ihtiyaçlarını karşılayacak içerikler üretiyoruz. Bu platformda ve Saç Bakım Güzellik sosyal medya hesaplarında tüketiciyle bağ kurmayı, onları bir topluluğun ve diyaloğun bir parçası haline getirmeyi, onlara yardım etmek, onları dinlemeyi, bizimle etkileşim kurmalarını sağlamayı ve Unilever kişisel bakım ve güzellik markalarına marka bağlılığı yaratmayı amaçlıyoruz.

Başarıya götüren sonuçlar

Markanın geçmişte kurduğu içerik platformundan taşınıp dönüştürülen 210 içerik ve ayda ortalama 100 adet makale, stüdyomuzda kategoriye özel ürettiğimiz 4 video, 3 anket, 1 interaktif içerik, 3 infografik, 30 post 30 story ile sosyal medya hesap yönetimiyle içerik üretim kaslarımızın tümünü platformun lansman ve büyümesinde kullandık. İlk 3 ayda her ay ortalama %32 artarak başlangıç noktasına göre 16 kat daha fazla okunma sağladık. SEO ve trendlere bağlı başlıklarla okuyucuların bakım rutünlerinde bulunurken, sayfaya geri dönüşlerini %7 artırarak Saç Bakım Güzellik’e duydukları sadakati artırdık. İlk aşamada 25-34 yaş gruplarının etrafında yoğunlaşan okuyucu kitlemizi farklı türde içeriklerimizle genişletip kitlemize 18-24 ve 35-44 yaş gruplarını da kattık.

  • Tarih

    2020-Proje devam etmektedir.

  • Marka

    Unilever

Projeyi Aç

Benzer bir ihtiyacınız mı var?

Bize projenizden bahsedin