Başa dön
Çok Mecralı Proje

TFKB Digital Onboarding Anket Çalışması

Dijital bankacılıkta kullanıcı tercihlerini analiz etmek ve ‘bankaların uzaktan müşteri edimi’ hizmetleri hakkında fikir sahibi olmak amacıyla TFKB işbirliği ile bir anket çalışması gerçekleştirdik.

Amaç:

Yayınladığımız ankete yüksek katılım sağlamak, katılımcıların dijital bankacılık tercihlerini ve bankaların uzaktan müşteri edimi hizmetlerine yaklaşımlarını ölçmek, anket sonuçlarını analiz ederek ortaya çıkan verilerden anlamlı sonuçlar çıkartmak ve bu sonuçlardan yola çıkarak farklı mecralarda bilgilendirici yayınlar hazırlamak.

Başarıya götüren sonuçlar

Dört farklı mecrada 1 ay boyunca yayınlanan ankete farklı şehirlerden, farklı yaş ve gelir gruplarından toplam 17 bin kullanıcı katılım gösterdi. Anket sayfaları 300 binin üzerinde görüntülendi. Katılımcılar, yanıtlarıyla dijital bankacılık ve uzaktan müşteri edimi konusundaki tercihlerini paylaştılar. Anket sonuçları, analistlerimiz tarafından değerlendirildi ve ortaya çıkan veriler üzerinden bilgilendirici yayınlar yapıldı.

  • Mecralar

    Hürriyet.com.tr Milliyet.com.tr Cnnturk.com.tr Posta.com.tr

  • Tarih

    Nisan-Haziran 2021

  • Marka

    TFKB

Projeyi Aç

Proje 3 FAZ dan oluşuyor.


Faz 1: Hürriyet, Milliyet, Posta ve CNN Türk'ün native alanlarından yayınlanacak bir anket ile dijitalden banka müşterisi olma özelinde tüketicinin fikirlerini eğilimlerini öğrendiğimiz bir anket çalışması yapıldı.

Projeyi aç >


Faz 2: Anket Sonucuna göre elde edilen bilgiler doğrultusunda çeşitli içerikler hazırlanıldı.

Sokak Röportajı - Sokak röportajı ile halka anket sonucu elde edilen infografik veriler soruldu.

Projeyi aç >


Podcast - Banka yöneticisi ile bir podcast çalışması yapıldı ve anket sonuçlarını analiz ederek dijitalden banka müşterisi olmanın kolaylıkların anlatıldı. Podcast aynı zamanda zoom röportajı olarak kaydedildi ve bu röportajı da video haber olarak girildi.

Projeyi aç >


Zoom Röportaj - Milliyet Gazetesi Ekonomi servisi müdür yardımcısı Serkan Arman moderatörlüğünde, TFKB'nin dijital bankacılık sistemi ile ilgili yetkili kişisi ile marka özelinde Zoom üzerinden video röportaj gerçekleştirildi.

Projeyi aç >


Cem Seymen Üretim Rotası Programı Entegrasyon - Cem Seymen’in CNNturk’te yayınlanan Üretim Rotası programına markadan yetkili bir isim ile kısa bir röportaj entegrasyonu yapılmıştır.

Ürün İnceleme - Hürriyet Teknoloji Editörü Selim Öztürk  tarafından, TFKB’nın dijital bankacılık sistemi için birer tane deneyim videosu hazırlandı.

Projeyi aç >


Standart Native - Faz 1’de gerçekleşen anket yanıtlarında dijitalden başvuru konusunda çekinceleri olan kullanıcıların çekincelerine yönelik  bir native içerik hazırlandı. Bu içerikte en çok sorulan, en çok merak edilen konulara öncelik vererek, verilerin korunması, paylaşılması, güvenlik gibi konularda kullanıcıyı bilgilendirip, dijital banka müşterisi olmanın avantajlarını ve hayatı kolaylaştıran yönlerini ön plana çıkartıldı.

Projeyi aç > 
Projeyi aç >


Full Page Rich Media - Rich Media yayını yapıldı.

Advertorial - Elde edilen bilgiler doğrultusunda sonuçların haberleştirildiği infografik ve advertorial haber içeriklerini gazete ve dijitalde yayınlanarak, aynı gün hem gazete hem de dijitalde infografik yayın yapılacak.


Faz 3: Standart Banner yayını

Anket ile elde ettiğimiz sonuca yönelik, dijital bankacılığın EN ÇOK kullanıldığı 10 ilde digital onboarding ve uygulama indirmeye yönelik banner iletişimi yapılıyor.
Benzer bir ihtiyacınız mı var?

Bize projenizden bahsedin